Kroměřížské dopravní hřiště má nový asfaltový povrch

| 09.09.2009 |

Kroměříž – Nový asfaltový povrch mají silnice na dětském dopravním hřišti v Kroměříži. Areál prošel v průběhu letošního léta rekonstrukcí, díky níž budou dětským řidičům sloužit nejen nové komunikace, ale i vodorovné značení. K opravě přistoupila radnice především kvůli velmi špatnému stavu dosavadního povrchu.

Asfaltové komunikace na dopravním hřišti vyžadovaly opravu zejména kvůli bezpečnějšímu pohybu dětí při praktických jízdách v rámci dopravní výchovy a během soutěží mladých cyklistů, které se zde pravidelně probíhají. „Práci realizovala Správa a údržba silnic Kroměřížska, která provedla kompletní opravu asfaltového povrchu. Pro tento záměr kroměřížská radnice získala od Zlínského kraje účelovou neinvestiční dotaci ve výši 400 tisíc korun," uvedla Zdeňka Daňhelová z odboru dopravy kroměřížské radnice. Dalšími 100 tisíci korunami přispělo Centrum služeb pro silniční dopravu Praha, které je vlastníkem areálu a které svou investici použilo na nové vodorovné dopravní značení. Zývající částku 350 tisíc z celkové investice 850 tisíc korun poskytla ze svého rozpočtu kroměřížská radnice, která má celý areál v pronájmu.

„V letošním roce zahajujeme již 33. ročník dopravní výchovy dětí 4. tříd základních škol z celého územního obvodu města Kroměříže, kde se budou školáci seznamovat s významem zkratky BESIP. Oprava komunikace tedy určitě k zajištění bezpečnosti silničního provozu na dětském dopravním hřišti přispěje," dodala Zdeňka Daňhelová.

Sdílejte článek

Tisknout článek