Kroměřížská radnice vyšla do boje proti hlodavcům

| 29.10.2007 |

Kroměříž – Rostoucí populace potkanů ve městě přiměla kroměřížskou radnici k tomu, aby zahájila celoplošnou deratizaci. Zatímco v uplynulých letech se hlodavci každoročně hubili podle aktuálního výskytu v jednotlivých lokalitách, v průběhu letošního října proběhne deratizace na všech veřejných prostranstvích ve městě včetně kanalizační sítě.

„Situace je akutní po celém městě, proto jsme přistoupili k celoplošné deratizaci. V termínu od 8. do 19. října začne první kolo kladení návnad. Smluvně sjednaná firma vyšle do terénu několik pracovních skupin, které si město rozdělí na jednotlivá teritoria. Po týdnu od položení první dávky proběhne kontrola, která podle prvních výsledků zjistí efektivitu zákroku a zajistí i odstraňování uhynulých kusů," vysvětlil Lambert Hanzal, vedoucí odboru služeb kroměřížské radnice. Podle něj se však výsledná míra úspěšnosti deratizace projeví až s mnohaměsíčním odstupem.

Při deratizaci bude použita chemická aplikace, což je dnes nejspolehlivější a nejrozšířenější způsob boje proti hlodavcům. Efektivnost celé akce je závislá na komplexnosti, což se neobejde bez spolupráce ostatních firem ve městě i samotné spolupráce občanů. „Zejména je pro nás důležitá spolupráce při vyhledávání ohnisek výskytu potkanů. Potřebujeme, aby lidé ložiska nahlásili buď radničnímu odboru služeb, nebo kontaktovali pracovníky provádějící firmy. Taky budeme potřebovat jistou míru tolerance při pohybu na veřejných místech. Do soukromí by však firma nikomu zasahovat neměla," přiblížil Lambert Hanzal. Podle něj přijde deratizace radnici na 141 tisíc korun.

 

Sdílejte článek

Tisknout článek