Kroměříž slučuje kvůli úsporám odbory školství a kultury

| 17.12.2009 |

Kroměříž – Počínaje novým rokem dochází na kroměřížské radnici k organizačním změnám. Vedení úřadu s platností od 1. ledna 2010 slučuje odbor kultury, cestovního ruchu a státní památkové péče s odborem školství, mládeže a sportu. Nově vzniklý odbor školství, kultury a státní památkové péče bude sídlit v radniční budově B na Husově náměstí a jeho vedoucím zůstává Jiří Pánek. Od tohoto kroku si radnice slibuje efektivnější provoz a především finanční úsporu.

Podle kroměřížského starosty Miloše Malého se nejedná o žádnou novinku, ale návrat modelu, který již v minulosti na radnici fungoval. „Vedení města dospělo k názoru, že v rámci úsporných opatření uvnitř organizace úřadu je rozumné tyto dva odbory sloučit. Ušetříme tak jednoho vedoucího, který odchází do důchodu, a dva další pracovníky. Celkem tedy sloučením ušetříme tři pracovní síly, na jejichž místa nebudeme muset brát nové pracovníky," potvrdil starosta. Podle něj sloučení nebude mít dopad ani na efektivitu práce, ani na rozsah vykonávaných činností. „Občané jsou zvyklí zejména na služby poskytované stávajícím odborem kultury. Rozsah činností chceme nejen zachovat, ale do budoucna ještě rozšířit. Na mysli mám zejména provozování městského informačního centra, jehož přípravou se zabýváme. Mělo by být umístěno v přízemí levého křídla radnice směrem ke Klubu Starý pivovar. Už máme zpracovanou studii, k realizaci ale zřejmě dojde až po komunálních volbách v příštím roce," uvedl starosta.

V souvislosti se slučováním odborů a zejména stěhováním pod jednu střechu na Husově náměstí dojde k malému omezení provozu stávajícího odboru školství. V době od 21. do 23. prosince, tedy těsně před vánočními svátky, by měl být kvůli stěhování veřejnosti uzavřen. Od pondělí 28. prosince už ale mohou občané počítat s režimem běžného provozu.

Sdílejte článek

Tisknout článek