Kroměříž se opět představí na veletrzích cestovního ruchu

| 06.01.2011 |

V polovině ledna patří brněnské výstaviště pravidelně cestování. Jubilejní 20. veletrh turistických možností v českých a slovenských regionech REGIONTOUR a 21. mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu GO proběhnou ve dnech 13. – 16. ledna. Jejich motto zní „Dovolená pro každého“. Kroměřížsko se představí v pavilonu „P“ ve společné expozici Východní Moravy spolu s Valašskem, Slováckem, Zlínskem a Luhačovickem. Tématem letošního ročníku jsou řemesla, tradice a zvyky na Východní Moravě.

Dominantou kroměřížského stánku bude Květná zahrada, ale v doprovodném programu se představí umění a zručnost košíkářů z Morkovic a Klub umění a řemesel z Holešova. Programy doprovodí cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem. U jednotlivých pultů stánku budou pro odborníky v cestovním ruchu i pro veřejnost připraveny propagační materiály z Kroměříže, Chřibů, Morkovska, Chropyně, Holešova a Bystřice pod Hostýnem – novinkou je soubor turistických průvodců po jednotlivých oblastech regionu – Chřibů, Kroměříže a okolí, Holešovska a Hostýnských vrchů, který byl vydán ve spolupráci s Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy. Kroměříž nabídne nový plán města s trasami a doporučenými pozoruhodnostmi pro turisty, soubor praktických informací pro ty, kteří do města zavítají a kalendárium kulturních, společenských a sportovních akcí pořádaných ve městě. Návštěvníky veletržních stánků bude o prospěšnosti návštěvy Kroměříže přesvědčovat nová nápaditá grafika. Poslední ročník veletrhů GO a REGIONTOUR přivedl na brněnské výstaviště 33 595 návštěvníků ze 14 zemí.

Od 20. do 23. ledna bude Kroměřížsko zastoupeno na stánku Východní Moravy i na veletrhu cestovního ruchu ITF Slovakiatour v Bratislavě a od 10. do 13. února se Kroměřížsko představí na dvacátém ročníku veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze.

-kam-

Sdílejte článek

Tisknout článek