Kroměříž otvírá opravené kino Nadsklepí

| 16.12.2011 |

Kroměříž - Po půlroční přestávce se v pátek 16. prosince opět otevřelo veřejnosti kroměřížské kino Nadsklepí. Skončila tak generální rekonstrukce vnitřních prostor tohoto zařízení, která patřila k největším investičním akcím uplynulého roku a současně i k nejvíce diskutovaným projektům.

 

Rekonstrukce přinesla nové řešení kinosálu a jeho přeměnu ve víceúčelový sál vhodný i pro koncerty akustické hudby. Ve hledišti došlo ke snížení počtu sedadel z 443 na 264 ve prospěch pohodlí návštěvníků. Rekonstrukce zahrnovala i výměnu zastaralé vzduchotechniky, elektrorozvodů a osvětlení i opravu vytápění. „Změny zasáhly i prostor pódia, vzniklo nové zázemí pro umělce včetně šaten a sociálního zařízení," poznamenal vedoucí odboru rozvoje Josef Koplík. Podle něj jsou nově řešeny i vstupní prostory kina s pokladnou, šatnami a bufetem. Rekonstrukce kina přinesla lepší využití i 2. nadzemního podlaží, kde vznikl nový přednáškový sál se zázemím. Všechny prostory jsou přitom bezbariérové, vybavené indukčními smyčkami pro usnadnění poslechu nedoslýchavými osobami a pokryty signálem internetu.

 

Původní náklady vycházející z projektu byly v průběhu stavby navýšeny na 39 milionů 283 tisíc korun, přičemž 20 milionů korun bylo uhrazeno z dotace Regionálního operačního programu Střední Morava. Suma zahrnuje i dodatečné vícenáklady na výměnu oken, scénické osvětlení či odvlhčení suterénu.

 

Rekonstrukce kina Nadsklepí je součástí projektu „Infrastruktura pro kulturní akce v Kroměříži," který zahrnuje i instalaci nového pódia na Velkém náměstí. K ní dojde na jaře příštího rok u.

Sdílejte článek

Tisknout článek