Kroměříž letos občanům poprvé nabídne farmářské trhy

| 29.03.2011 |

Kroměříž – Stále oblíbenější farmářské trhy se od letošního roku budou konat i v Kroměříži. Zdejší radnice chce rozšířit stávající nabídku oblíbených trhů a jarmarků o dva nové farmářské trhy zaměřené výhradně na prodej zemědělských, pěstitelských a chovatelských produktů.

Farmářské trhy v Kroměříži budou rozděleny na jarní a podzimní část. Poprvé je budou moci zájemci navštívit 24. června na Velkém náměstí. „Chceme občanům rozšířit nabídku zajímavých události a farmářské trhy jsou tématem, které je v posledních době velmi populární. A zároveň přispívají ke zdravému životnímu stylu, což Kroměříž jako člen sítě Zdravých měst určitě chce podporovat," poznamenala starostka Daniela Hebnarová. Jarní část trhů by měla být věnována především sortimentu, který s ročním obdobím souvisí, tedy výsadbám, přísadám, zelenině, biopotravinám, ale například i domácím zvířatům, sýrovým či pekařským výrobkům a vůbec zboří z domácí produkce. Podzimní farmářské trhy, které jsou naplánované na 14. říjen, by měly jarní nabídku obohatit o výpěstky za zahrad a sadů, ovoce, zeleninu, bylinky, medové výrobky apod. „Budeme velmi rádi, když se nám ozvou všichni zájemci o prodej na farmářských trzích z řad domácích pěstitelů, chovatelů, zahradníků, včelařů, pekařů jiných profesí souvisejících s domácí výrobou potravin," uvedla Libuše Rajmišová, která má organizaci trhů na starosti. Právě jí se mohou zájemci o aktivní účast hlásit na uvedených kontaktech: tel.: 573 321 203, libuse.rajmisova@mesto-kromeriz.cz.

Vedení města Kroměříže současně obdrželo nabídku od soukromého subjektu, který projevil zájem pořádat pravidelné farmářské trhy ve Vejvanovského ulici. Pokud se obě strany dohodnou, nabídne pestřejší sortiment od letošního června i stávající městské tržiště.

Přehled všech jarmarků a trhů pořádaných kroměřížskou radnicí v roce 2011:

15. 4. Velikonoční jarmark

20. 5 Hrnčířské a keramické trhy

24. 6. Jarní farmářské trhy

10. - 11. 6. Dvoudenní jarmark při příležitosti oslav zápisu města na listinu UNESCO

22. 7. Jarmark slovenských řemeslníků

19. – 20. 8. Dvoudenní dožínkový jarmark