Hasiči mají nové vybavení, pomůže jim při likvidaci záplav (Kroměřížský deník, 21. 11. 2007)

| 22.11.2007 |

KROMĚŘÍŽ - Sboru dobrovolných hasičů v Kroměříži slouží nové zásahové vybavení. Díky podpoře tamní radnice a Zlínského kraje si totiž před nedávnem zakoupili kalové čerpadlo s příslušenstvím a speciální obuv do vody. Výbava jim usnadní práci zejména při povodních a lokálních záplavách, které region opakovaně postihly i v letošním roce. „Novou součástí naší výzbroje je motorové kalové čerpadlo, které významně pomůže při čerpání znečištěných vod. Zakoupili jsme ale i ochrannou obuv pro jednotky v Postoupkách, Hradisku a Trávníku, takže budou záchranáři moci pracovat i ve vysoké vodě," uvedl velitel kroměřížského Sboru dobrovolných hasičů Zdeněk Janásek.Výstroj chtějí zkusit při cvičení.

Dodal, že pořízení čerpadla s příslušenstvím stálo celkem šedesát tisíc korun. „Z toho čtyřicet tisíc korun poskytl formou dotace Zlínský kraj a zbývající sumu uhradila radnice," doplnil mluvčí městského úřadu v Kroměříži Pavel Zrna.

Pořízení speciální obuvi pak vyšlo na třicet tisíc korun, z nichž dvacet tisíc opět poskytl Zlínský kraj, a zbytek dofinancovala kroměřížská radnice.„Nové vybavení by chtěli kroměřížští dobrovolní hasiči v brzké době vyzkoušet u štěrkoviště Bagrák během cvičení," dodal mluvčí Zrna.

Veronika Klímová

Sdílejte článek

Tisknout článek