Festival vojenských hudeb letos navštíví soubory z pěti zemí

| 22.08.2007 |

Kroměříž – V pořadí již 14. ročník mezinárodního festivalu vojenských hudeb se uskuteční během prvního zářijového víkendu v Kroměříži. Tradiční akce, která patří k největším kulturním událostem ve městě, letos divákům a posluchačům nabídne přehlídku dechových vojenských orchestrů z Německa, Řecka, Polska, Rakouska a Rumunska. Chybět samozřejmě nebudou ani tuzemští armádní muzikanti.

Festival začíná v podvečer pátku 31. srpna koncertem posádkové hudby Praha, který se uskuteční od 20 hodin na Velkém náměstí. Následovat budou krátká vystoupení účastníků festivalu a celý zahajovací večer zakončí po 21. hodině tradiční ohňostroj. Během sobotního dopoledne vystřídají lesk vojenských uniforem lidové kroje z širokého okolí. V Kroměříži se totiž budou po třiceti letech slavit dožínky a prostory v centru města budou patřit právě této oslavě úrody a ukončení sklizně. Armádní soubory se vrátí na scénu opět v 16 hodin, kdy festival pokračuje promenádními koncerty zahraničních orchestrů v Podzámecké zahradě. Na ně v 19 hodin na Velkém náměstí naváže společný koncert orchestru lidových nástrojů vojenského uměleckého souboru Ondráš a našeho předního saxofonisty Felixe Slováčka a po dvacáté hodině se mohou návštěvníci festivalu těšit na Čertovinky - lidové taneční divadlo v podání zmíněného souboru Ondráš. Neděle 2. září je závěrečným dnem mezinárodního festivalu vojenských hudeb. Již v 9 hodin se začne na kroměřížském náměstí nacvičovat hlavní program, který v celé parádě a včetně závěrečného společného vystoupení všech účinkujících budou moci návštěvníci vidět od půl třetí odpoledne.

V souvislosti s konáním festivalu budou muset návštěvníci i občané Kroměříže strpět i některá omezení, zejména v oblasti dopravy. Od středečního večera bude platit na celém Velkém náměstí zákaz zastavení a v průběhu festivalu i zákaz vjezdu, a to v čase jednotlivých vystoupení, na což budou řidiči upozorněni dopravním značením, případě strážníky městské policie.

Dokumenty


Sdílejte článek

Tisknout článek