Evropský den bez aut - zpráva

| 13.09.2003 |

Evropský týden mobility vyvrcholil Evropským dnem bez aut. zahájen byl výstavou autobusů. Na Velkém náměstí Město a Kroměřížské technické služby zde převzali od dodavatele nové nízkopodlažní vozy MHD Volvo. ČSAD představily novinky svého parku. Karosa Irisbus 2003, 15 m. dlouhý pro 64 sedících a 45 stojících cestujících. Ještě jeden Karosa Irisbus 2003 pro 49 + 40 cestujících. A oblíbený „Cyklobus“, upravený vůz MHD.Tento den vozila MHD v Kroměříži své cestující zdarma.

 

Po obědě pak patřilo Velké náměstí, které byl po dobu trvání programu pro dopravu uzavřeno, dětem a neobvyklým hrám, které inspirována mottem DOSTUPNOST PRO VŠECHNY připravila Speciální škola pro děti s více vadami. V soutěžích o ceny bylo třeba nahradit zrak hmatem nebo ovládnout invalidní vozík. Děti se mohly seznámit s tím, jak se učí číst nevidomé děti, kolik úsilí a umu je třeba k vykonání všedních věcí u hendikepovaných. Hry, sloužící ve speciální škole k nácviku dovedností zaujaly i zdravé děti.

 

U stánku Městské policie Kroměříž si mohli majitelé zaregistrovat svá jízdní kola. Taková registrace, označená na kole nálepkou, je jednak účinnou prevencí proti krádeži, jednak usnadňuje identifikaci kola když ke krádeži a nalezení kola skutečně dojde.

 

Vyvrcholením odpoledne bylo losování předplatných jízdenek MHD. Místostarostové MUDr. Olga Sehnalová a Mgr. Petr Sedláček vylosovali šest evidenčních čísel průkazek: 10066, 10130, 60067, 60356, 60523, 60635. Jejich majitelé tak vyhráli celoroční předplatné na Městskou hromadnou dopravu KTS Kroměříž. O svou výhru se mohou přihlásit v informační kanceláři MHD, která se nachází v budově vlakového nádraží v Kroměříži.

Sdílejte článek

Tisknout článek