Dobrovolní hasiči se stěhují do nové zbrojnice

| 12.11.2009 |

Kroměříž – Kroměřížští dobrovolní hasiči budou mít konečně svou vlastní hasičskou zbrojnici. Až dosud využívali prostory v sídle profesionálních hasičů v ulici Oskol, toto soužití však nebylo prostorově ani organizačně ideální a bylo třeba najít vhodnější sídlo. Řešení radnice našla v bývalých vojenských garážích na Hanáckém náměstí. Objekt v uplynulých dvou letech prošel kompletní opravou a bude dobrovolníkům sloužit jako moderní zázemí pro jejich činnost.

S rekonstrukcí začalo město v roce 2007 tím, že ke stávajícímu objektu postavilo přístavbu s garáží pro zásahový cisternový vůz. „Do vrat původních vojenských garáží by totiž se cisterna nevešla. Přístavba přišla celkem na 9 milionů korun, přičemž 5 milionů město získalo jako dotaci od státu," vysvětlil Josef Koplík z radničního odboru rozvoje. V letošním roce se práce přesunuly na původní objekt, který bylo nutno kompletně přebudovat pro potřeby hasičů. „Když jsme budovu převzali od armády, nebylo v ní vůbec nic. Dnes tu máme vše v novotě, od podlah, rozvodů inženýrských sítí až po topení, okna a fasádu," poznamenal Koplík s tím, že letošní investice radnici přišly na 7 161 tisíc korun.

Nová zbrojnice kroměřížských dobrovolných hasičů bude slavnostně otevřena v pátek 13. listopadu v 16 hodin na Hanáckém náměstí. V následujícím týdnu se mohou hasiči do nových prostor oficiálně začít stěhovat.

Sdílejte článek

Tisknout článek