Do Kroměříže pozvolna přicházejí Vánoce

| 02.11.2006 |

Kroměříž – Přestože počasí posledních dnů stále ještě připomíná spíše Babí léto, do Kroměříže pomalu ale jistě přichází zimní čas a s ním Vánoce. Postarali se o to výlohy obchodů, v nichž se už od poloviny října blýskají vánoční baňky a jiné ozdoby, hejna havranů, slétající se každoročně na sklonku podzimu do okolí města, ale také vánoční výzdoba, která se v těchto dnech pozvolna objevuje v ulicích města.
První světelné prvky se na sloupech veřejného osvětlení objevily koncem minulého týdne a jejich instalace bude průběžně pokračovat až do konce měsíce listopadu, kdy má být sváteční osvětlení uvedeno do provozu. „S instalací začínáme v dostatečném předstihu, aby bylo vše připraveno včas. Je to činnost náročná na čas a kromě toho souběžně probíhají i jiné investiční akce na veřejném osvětlení, takže práce je skutečně více než dost,“ uvedl Lambert Hanzal, vedoucí odboru služeb kroměřížské radnice.
Podle Lea Berky, ředitele Kroměřížských technických služeb, které instalaci provádějí, bude letošní vánoční výzdoba na úrovni minulých let. „Počet světelných prvků v Kroměříži rozšiřovat nebudeme. Počítáme se stejným rozsahem i umístěním jako v loňském roce. I tak je myslím vánoční výzdoba v našem městě v porovnání s jinými na slušné úrovni,“ poznamenal Berka.  
Kromě vánočního osvětlení se již v Kroměříži připravuje i vánoční strom, který bývá každoročně umístěn na náměstí před zdejší radnicí. „Strom už máme vybraný. Jedná se o smrk, který roste na veřejném prostranství na návsi v místní části Trávník. V současné době probíhá povolovací řízení, aby mohl být pokácen,“ poznamenal Lambert Hanzal. 

Sdílejte článek

Tisknout článek