Do konce roku bude mít Kroměříž několik nových chodníků

| 10.10.2007 |

Kroměříž – Několik stovek metrů nových chodníků přibude v Kroměříži do konce letošního roku. Zdejší radnice je začne budovat v místech, kde dosud vhodné a bezpečné trasy pro pěší chyběly. Ve všech případech jde o chodníky, po nichž obyvatelé příslušných lokalit již dlouho volali.

Například obyvatelé nově vybudovaných rodinných domů v lokalitě Barbořina na samém okraji Kroměříže již několik let žádali vybudování bezpečného chodníku podél Lutopecké ulice. „Příprava této stavby se skutečně táhla několik let kvůli zdlouhavým jednáním s vlastníkem pozemků. Teprve nyní se městu podařilo majetkoprávní vztahy dořešit,“ vysvětlil vedoucí odboru rozvoje Josef Koplík. Město nový chodník vybuduje od Lutopecké ulice směrem k nové zástavbě na Barbořině do konce tohoto roku. „Současně se zde bude pracovat i na kanalizaci a veřejném osvětlení,“ uvedl Koplík a dodal, že náklady na tuto akci se pohybují kolem 2 milionů 300 tisíc korun.

V nejbližších dnech se začne pracovat také ve Vážanech u městského hřbitova. Radnice zde začne budovat chodník mezi smuteční síní a hotelem Hvězda. „Lidé už nebudou muset chodit během pohřbů z obřadní síně na smuteční hostinu po silnici,“ poznamenal Koplík, podle kterého tento úsek radnici přijde na čtyři sta tisíc korun. O sto tisíc korun méně bude stát další chodník mezi Moravskou ulicí a prodejnou Billa. Velkou změnu zaznamenají chodci také ve Spáčilově ulici, kde právě začíná regenerace zdejšího sídliště Bělidla, jejíž součástí je i rekonstrukce chodníku od Tovačovského ulice po prodejnu Albert.

Sdílejte článek

Tisknout článek