Do čela Domu kultury v Kroměříži radní jmenovali Jiřího Králíka

| 07.01.2011 |

Kroměříž – Kroměřížští radní ve čtvrtek 6. ledna jmenovali nového ředitele zdejšího Domu kultury. Tuto příspěvkovou organizaci s účinností od 10. ledna povede Ing. Jiří Králík, známý jako někdejší ředitel Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

Otázku personálního obsazení funkce ředitele Domu kultury řešilo město od podzimních komunálních voleb, kdy byla dosavadní ředitelka Daniela Hebnarová zvolena starostkou města. Ta se na prvním jednání městské rady této funkce vzdala a vzápětí na uvolněnou funkci radní vyhlásili výběrové řízení, do něhož se přihlásilo celkem deset uchazečů. Dne 22. prosince byli všichni pozváni na výběrové řízení, z něhož vzešel Jiří Králík jako vítěz.

„Koncepce pana Králíka byla skutečně nejlepší a nejpropracovanější. Avšak nebude mít lehký úkol. Kvůli úsporným opatřením bude muset činnost Domu kultury optimalizovat, očekáváme inovace v programu a nevyhne se ani technickým úkolům souvisejícím se stavem budovy, jako je oprava střechy a klimatizace," uvedla starostka Daniela Hebnarová.

Třiapadesátiletý Jiří Králík vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. do povědomí se dostal především jako ředitel Městských kin v Uherském Hradišti a hlavní pořadatel tamní Letní filmové školy. Působil také jako umělecký ředitel Asociace českých filmových klubů či jako pořadatel celé řady festivalů, koncertů a kulturních akcí. „Chtěl bych navázat spolupráci se všemi aktivitami v Kroměříži a nabídnout projekty, které zde chybí a přesahují stávající nabídku," dodal nový ředitel Domu kultury.

Sdílejte článek

Tisknout článek