Díky sníženému stropu ušetří plavecký bazén teplo

| 09.09.2009 |

Kroměříž – Čilý stavební ruch panoval během druhé poloviny prázdnin v budově krytého plaveckého bazénu v Kroměříži. Středem zájmu dělníků byl malý dětský bazén, kde došlo ke snížení stropu. Práce začaly demontáží původního stropního podhledu, zateplením kvalitní vrstvou izolace a celkovým snížením úrovně stropu. Součástí rekonstrukce byla i kompletní výměna svítidel.

„Náklady se pohybují okolo 550 tisíc korun, přičemž půl milionu si vyžádala tepelná izolace stropů,“ uvedl ředitel Správy majetku města Kroměříže Petr Dvořáček. Podle něj byla od výstavby areálu nad oběma bazény izolace nedostatečná a veškeré teplo unikalo stropem do volného prostoru. Nad velkým bazénem se únikům tepla zabránilo při rekonstrukci v roce 2005. Efektivnost předešlých opatření se však jen těžko zjišťuje, protože dříve řídila provoz plaveckého bazénu jiná organizace a navíc se ceny energií, vodného i stočného za poslední roky výrazně několikrát změnily.

Dalším opatřením, které zařízení připravuje, je snížení hloubky velkého bazénu. Město Kroměříž už v roce 2008 podalo projekt na zvýšení dna velkého bazénu v té části, kde stála skokanská věž. Hloubka čtyři metry už dnes není nezbytná a vyrovnáním dna by došlo k výrazným úsporám vyhřívané vody. Protože tato rekonstrukce bude finančně velmi náročná, čeká se na vyhlášení grantů a možnost financování z fondů Evropské unie.

Sdílejte článek

Tisknout článek