Díky kamerovému systému strážníci opět přistihli zloděje při činu

| 16.11.2005 |

Kroměříž – Dva neobvyklé případy vloupání odhalili tento týden strážníci Městské policie v Kroměříži. Během jediné noci zadrželi dva mladíky, kteří se nezávisle na sobě pokusili vykrást dům v centru a supermarket na okraji města. V prvním případě se muž do domu vloupal přes větrací šachtu od sklepů, ve druhém neváhal rozbít střechu prodejny.
Dějištěm prvního vloupání se stala Ztracená ulice v Kroměříži. Kamery městského monitorovacího systému zaznamenaly kolem jedné hodiny v noci podezřelého muže, který si v ulici prohlížel  dveře a okna. „Služba tohoto muže pomocí kamer sledovala. U domu číslo 60 se zastavil a posvítil si na vchod. Krátce nato nadzvedl ventilační mříž od sklepních prostor a spustil se dovnitř,“ uvedl ředitel Městské policie Kroměříž Miloslav Skřebský. Po chvíli muž vyšel dveřmi ven a zatímco ještě před malou chvílí u sebe nic neměl, nyní držel v ruce tašku. Poté muž odešel Vodní a Farní ulicí a až do zadržení zásahovou hlídkou v Tylově ulici byl sledován kamerovým systémem. Jednalo se o devatenáctiletého mladíka z Kroměříže, který se hned na místě přiznal, že budovu navštívil s úmyslem krást,“ sdělil ředitel městské policie. Další šetření už jen potvrdilo, že ve sklepě někdo násilně otevřel kóje a ukradl nářadí, které strážníci nalezli v tašce zadrženého muže. „Opět se ukázalo, jakým je kamerový systém účinným a praktickým pomocníkem,“ poznamenal Skřebský. 
 Jen několik hodin poté strážníci opět zasahovali, tentokrát u prodejny Penny Market v Kaplanově ulici. „Vedoucí prodejny nás požádala o pomoc při kontrole supermarketu poté, co alarm signalizoval narušení  objektu. Hlídka při prohlídce našla v zadní části skladu narušený strop,“ vysvětlil  Miloslav Skřebský. Podle něj se pachatel do prodejny dostal prolomením střešní konstrukce a stejnou cestou se snažil svůj lup odnést. Byl však vyrušen a utekl pryč. Na podlaze po něm zůstaly úlomky izolace a sádrokartonu, taška s ukradenými věcmi a na střeše čtyři krabice s elektronikou,  které už nestačil odnést. „Zloděj ovšem neutekl daleko. Při prohledávání okolí  ho hlídka našla schovaného u budovy vzdálené asi šedesát metrů od místa činu. Jednalo se o dvacetiletého muže z Chropyně,“ dodal ředitel s tím, že se lapkovi nepodařilo uniknout jen díky okamžitému zásahu hlídky a správnému postupu při prohledávání okolí. 
Pro městské strážníky rušná noc skončila zadržením obou pachatelů a předáním do rukou vyšetřovatelů kroměřížské státní policie kvůli podezření ze spáchání trestného činu vloupání.  

Sdílejte článek

Tisknout článek