Dětské dopravní hřiště zahajuje letošní provoz

| 31.03.2011 |

Kroměříž - Velkému zájmu se v posledních letech těší kroměřížské dopravní hřiště. Areál, který byl dlouhou dobu veřejnosti uzavřen a konaly se zde jen organizované kurzy a výuka dopravní výchovy, se letos již popáté otevírá veřejnosti. Počínaje polovinou dubna mohou zájemci každé středeční odpoledne přijít a areál hřiště volně využít.

„Letošní provoz zahájíme ve středu 13. dubna a potrvá opět až do podzimu,“ informovala Alice Juračková, ředitelka kroměřížské pobočky Českého červeného kříže, který Dětské dopravní hřiště v Kroměříži provozuje. „V tomto roce budeme mít otevřeno opět každou středu odpoledne vždy od 15 do 18 hodin. Zváni jsou všichni, kteří si chtějí ověřit znalosti dopravních pravidel, naučit své děti, jak se chovat v silničním provozu, nebo mají chuť si na hřišti jen tak zajezdit. Návštěvníci by si neměli zapomenout své vlastní jízdní kolo, koloběžku či kolečkové brusle, přilby a dvacetikorunu na vstupné,“ uvedla Juračková a dodala, že pouze v případě nepříznivého počasí může být v uvedenou dobu areálu uzavřen.

Dětské dopravní hřiště má od roku 2006 v nájmu kroměřížská radnice, která do jeho provozu ročně investuje 200 tisíc korun. V minulých letech navíc prošel areál podstatnými změnami. Hřiště i učebna byly zmodernizovány, byly vyměněny dopravní značky a zrekonstruován povrch vozovek. „Máme k dispozici také nové herní prvky, na nichž je možné trénovat koordinaci a držení rovnováhy,“ poznamenala Alice Juračková. Český červený kříž v areálu vedle zajišťování dopravní výuky pro školy organizuje i celou řadu dalších akcí nejen s dopravní tématikou, například soutěže mladých cyklistů, hlídek zdravotníků, příměstské tábory atd.

Sdílejte článek

Tisknout článek