Dálnice D1 již spojuje i Kroměříž s hlavním městem

| 17.09.2009 |

Kroměříž – Jen necelých sedm kilometrů mezi obcemi Vrchoslasvice a Kojetín doposud bránilo plnohodnotnému napojení Kroměříže na dálniční síť. Od středy 16. září je to však již minulostí. Do provozu byla slavnostně uvedena poslední rozestavěná část dálnice D1 z Vyškova do Kroměříže. Bez jediného přerušení se tedy obyvatelé města konečně po dálnici dostanou z Kroměříže nejen do Brna, ale až do Prahy či Bratislavy.

Nový 6,6 km dlouhý dálniční úsek usnadní dopravní spojení kroměřížského regionu a celého Zlínského kraje se zbytkem České republiky a v neposlední řadě značně uleví obyvatelům obcí Stříbrnice a Křenovice. Právě těmito obcemi doposud projížděla veškerá doprava směřující do Brna.

Investorem nového dálničního úseku Mořice – Kojetín je Ředitelství silnic a dálnic ČR, které nový jej budovalo od listopadu 2006. Stavbu projektoval HBN Projekt a stavební práce zabezpečovaly společnosti Skanska DS, Dálniční stavby Praha a Eurovia. Investiční náklady činily 2,180 miliardy korun, přičemž jen v letošním roce se prostavělo 869 milionů korun, z nichž 319 milionů korun poskytl Fond soudržnosti.

Sdílejte článek

Tisknout článek