Bývalý vojenský klub bude mít novou střechu a fasádu

| 26.09.2007 |

Kroměříž - Ještě v letošním roce se kroměřížská radnice pustí do oprav budovy Klubu Velehradská, bývalého Posádkového domu armády (PDA), který město zdědilo po odcházející armádě. Budova dnes poskytuje střechu nad hlavou zejména neziskovým organizacím a právě střechu, ale také fasádu, radnice bude na tomto objektu opravovat.

„Budovu někdejšího armádního klubu čeká kompletní oprava fasády včetně výměny dveří a rekonstrukce střechy, která zahrnuje i výměnu krovů. Oprava přijde celkem na 13,2 milionu korun s tím, že náklady ze sedmdesáti procent pokryje státní dotace,“ uvedl vedoucí odboru rozvoje města Josef Koplík.

Objekt PDA radnice převzala od armády v roce 2005 společně s areály Žižkových a Rybalkových kasáren a rozhodla se jej nově využít jako sídlo neziskových organizací a dvou hudebních škol. „V objektu v současné době sídlí spolky patřící pod Dům kultury, filatelisté, sdružení výtvarníků, hudební škola D- music, Církevní konzervatoř, zkušební komisaři města, sdružení zrakově a sluchově postižených atd.,“ přiblížil ředitel Správy majetku města Kroměříže Petr Dvořáček. Podle něj se v budově pracovalo už v uplynulých dvou letech, kdy zde došlo k výměně oken, opravě sociálního zařízení a úpravě místností tak, aby v nich mohly působit zájmové kluby. „To vše v celkovém objemu 25 milionů korun,“ dodal Dvořáček.

Sdílejte článek

Tisknout článek