Blíží se zahájení Adventu na radnici

| 08.12.2016 |

Již v pondělí 12. prosince 2016 bude široké veřejnosti otevřen prostor radničního nádvoří s nabídkou bohatého kulturního programu včetně vánočního jarmarku. Pořadatelé pamatovali také na ty, kteří si chtějí odnést zážitky a připravili každodenní hudební program včetně promítání zimního kina, workshopy pro malé i velké, umělé kluziště a hromadu sněhu.

Kromě bohaté nabídky dobrot k ochutnání, zahřátí i odnesení domů budou k dispozici prodejní stánky s vánočními dárky a výzdobou, jejichž sortiment se bude postupně obměňovat. V nabídce tak budou teplé nápoje včetně punče, kávy, čokolády nebo něco k jídlu z grilu. Zahřát se bude možné třeba horkými pečenými kaštany. Zakoupit bude možné i speciální uzeniny, zabijačkové speciality, italské sýry, kvalitní povidla, marmelády a med od regionálních výrobců i prodejců, alkoholické i nealkoholicé mošty, štrúdly a samozřejmě perníčky a vánoční cukroví.  

Během třetího adventního týdne vystoupí na nádvoří radnice regionální kapely, pěvecké soubory či dětské folklorní soubory. Hudební program je připravený na každé odpoledne. Na podvečerní a večerní čas je nachystáno promítání pod širým nebem - zimní kino.
Návštěvníci Adventu na radnici si budou moct bez ohledu na povětrnostní podmínky užít sněhovou nadílku a zabruslit si. Zajištěný je dovoz sněhu a také umělé kluziště. Na dvoře Klubu Starý pivovar bude k dispozici po celý den od 10 do 20 hodin bruslařská plocha o rozměru 12x6 metrů. Využít ji mohou jednotlivci i skupiny, malí i velcí. Bruslení bude zdarma, každý si však musí přinést vlastní brusle!

Radniční dvůr bude otevřen veřejnosti vždy od 10 hodin dopoledne, zavírat se bude po skončení večerního programu – obvykle po promítání zimního kina – zhruba kolem 20. hodiny. Advent na radnici potrvá do soboty 17. prosince 2016.

Šestidenní akci připravil odbor kultury a cestovního ruchu kroměřížské radnice ve spolupráci s kinem Nadsklepí, SŠHS Kroměříž, Základními školami Oskol a Sýpky, kroměřížskými domovy pro seniory i domovem Barborka a zařízením Zahrada, s MC Klubíčko a Říší loutek Kroměříž.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek