Během prodlouženého víkendu měli strážníci plné ruce práce

| 21.11.2006 |

Kroměříž – Rušnější než obvykle byl uplynulý prodloužený víkend v Kroměříži. Pocítili to zejména strážníci Městské policie, kteří zaznamenali zvýšený počet případů narušování veřejného pořádku. Řešit museli případy rušení nočního klidu, nalévání alkoholu mladistvým, ale také pomáhali pátrat po vozidle, které ve městě způsobilo dopravní nehodu a z místa činu ujelo. 
V rámci pravidelných kontrol nalévání alkoholu mladistvým strážníci v pátek 17. listopadu mezi 20. a 21. hodinou přistihli skupinu mladíků, kteří popíjeli alkohol v kroměřížském baru Piano. Skupinka byla podrobena dechové zkoušce, která prokázala přítomnost alkoholu. S pomocí dalších důkazních prostředků strážníci odhalili, že číšnice mladistvým nalévaly piva, přestože je to v rozporu se zákonem. „Číšnice byly potrestány tisícikorunovými pokutami a nezletilí konzumenti předáni rodičům," uvedl šéf kroměřížských strážníků Miloslav Skřebský. 
S konzumací alkoholu souvisí i další víkendové události. V sobotu večer strážníci pomocí kamerového systému zpozorovali dvě osoby, které na Sněmovním náměstí vyvracely dopravní značky. „Přímo na místě je zadržela hlídka, která vzhledem k pravidelným problémům neustále monitoruje situaci v okolí ulic Na Kopečku a Na Sladovnách. Hlídka zjistila, že se jedná o dva sedmnáctileté mladíky," uvedl Skřebský a dodal: „U obou byla dechová zkouška na alkohol pozitivní. Mladíci nadýchali 1,2 promile." Kromě toho strážníci během téže noci museli řešit ještě několik dalších případů rušení nočního klidu. Některé z nich skončily uložením pokuty.
Aby toho nebylo málo, v noci ze soboty na neděli požádala státní policie kroměřížské strážníky o součinnost při pátrání po červeném vozidle Škoda Favorit, které způsobilo v ulici Malý Val dopravní nehodu. „Řidič poškodil tři vozidla a z místa ujel. O půl čtvrté ráno se podařilo vůz vypátrat. Stál v Nitranské ulici na parkovišti u zdejší prodejny potravin. Přestože vozidlu chyběly poznávací značky, podařilo se nám zjistil totožnost majitele. Ten nyní bude muset v rámci trestního řízení noční události vysvětlit," dodal Skřebský. 

Sdílejte článek

Tisknout článek