Advent v Kroměříži přivítá dvoudenní jarmark i Michal Nesvadba

| 23.11.2009 |

Kroměříž – Tradiční mikulášskou veselici spojenou se slavnostním rozsvícením vánočního stromu připravila na čtvrtek 26. listopadu kroměřížská radnice. Celodenní program se uskuteční na Velkém náměstí a jak už je v Kroměříži zvykem, bude patřit především dětem.

Už v ranních hodinách, konkrétně v osm hodin, začne na náměstí Vánoční jarmark lidových řemesel, který lidem nabídne nejrůznější zboží po léta spojované s vánočními svátky, jako jsou například perníky, medové pečivo, věnce, svíčky, vánoční ozdoby, malované sklo, drobná keramika, výrobky ze dřeva, vánoční punč atd. Letošní novinkou je délka jarmarku, který mohou lidé na rozdíl od minulých let navštívit nejen ve čtvrtek, ale také po celý následující den.

V 16 hodin čtvrtečního odpoledne začne na náměstí Mikulášská veselice. Na pódiu se s dětmi setká Mikuláš s andělem a čerty v podání členů kroměřížského Divadelního spolku a sladkostmi odmění ty, které na náměstí přijdou v maskách Mikulášů, čertů a andělů. Deset minut před 17. hodinou přejde zábava do vážnější a slavnostnější polohy. Na programu totiž bude projev starosty města Kroměříže a slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Celý den zakončí po 17. hodině Michal Nesvadba s vánočním pořadem plným her a překvapení.

Sdílejte článek

Tisknout článek