EnEnglish DeDeutsch CsČesky
Město Kroměříž
Trasa UNESCO
Památky mimo trasu
Informační centrum

Kontaktní údaje

Velké náměstí 115
767 01 Kroměříž
tel.: 573 321 408
e-mail: infocentrum@mesto-kromeriz.cz

Provozní doba

květen - září
Po-Pá: 900 - 1700
So, Ne 900 - 1600
říjen - duben
Po-Pá: 900 - 1700
So, Ne 900 - 1400

PROGRAM CEZHRANIČNEJ SPOLUPRÁCE SLOVENSKÁ REPUBLIKA ČESKÁ REPUBLIKA Ružomberok Kroměříž

Kudy kam v KroměřížiTuristická trasa UNESCO

Orientační systém

Turistická trasa UNESCO

Značená trasa vás provede po nejvýznamnějších památkách historického města, které bylo od svého založení baštou církevní moci. Jejím výchozím bodem je hlavní vstup do Podzámecké zahrady, odkud se můžete vydat k historickým vinným sklepům, projít jedinou původní dochovanou městskou bránou a od Arcibiskupského zámku pokračovat malebnou Pilařovou ulicí kolem kostelů sv. Mořice a sv. Jana Křtitele na Masarykovo náměstí dýchající historií a jedinečnou architekturou. Koncovým bodem je brána do Květné zahrady. Trasa je značena dlaždicemi s reliéfem městského loga umístěnými v chodníkové dlažbě. Šipka v reliéfu loga ukazuje vždy směr ke Květné zahradě.

Orientační směrovky

Orientační systém vás pomocí směrovek s označením jednotlivých cílů navede k nejvýznamějším památkovým objektům, ubytovacím zařízením s kapacitou přesahující 20 lůžek a k dalším turistickým či jinak významným cílům v historickém centru města.
Šipky v barevném provedení městského loga vyznačují nejkratší směr k uvedenému cíli.

Informační totemy

Informační totemy umístěné na důležitých místech vám usnadní pohyb ve městě. V jejich horní části najdete orientační plán města s uvedením polohy vybraných památek a s vyznačením místa, kde se právě nacházíte. Ke každému cíli označenému číslicí přísluší krátký a výstižný popis.

Nízké informační panely

Najdete je poblíž kostelů na Riegrově, Masarykově a Stojanově náměstí. Protože se jedná z pohledu historie, architektury či současného života ve městě o významné lokality, panely nabízejí ucelenější záběr informací o daném místě, jeho historii či lokálních zajímavostech.

Prosvětlené vitríny

Vitríny s nočním osvětlením nabízejí letecký snímek městského historického centra. Netradiční pohled na všechny dominanty z ptačí perspektivy je doplněn popisem a komentářem.

Podpora využití památek UNESCO v Kroměříži a Ružomberku - informační systém
www.mesto-kromeriz.cz|www.ruzomberok.eu