Sociální služby města Kroměříže, p. o. informují o změnách ve způsobu podávání žádostí o umístění do svých služeb  tomto článku

Odbor občansko-správních agend

Odbor patří k největším na radnici a je rozdělen na oddělení správních agend, oddělení matriky, oddělení právních činností a oddělení dopravy a silničního hospodářství.

Na oddělení správních agend si vyřídíte cestovní doklady, občanské průkazy, trvalé bydliště a další záležitosti související s evidencí obyvatel. Pod oddělení matriky spadá uzavírání sňatků, vydávání rodných a úmrtních listů, ale i ověřování shody opisu nebo kopie s listinou (vidimace) a o ověřování pravosti podpisu (legalizace).

Oddělení právních činností má na starosti projednávání přestupků, stížností a petic a další agendu vycházející z platných právních předpisů, (např. svobodný přístup k informacím, shromažďovací právo apod.).

Oddělení dopravy a silničního hospodářství kompletně řeší problematiku registru řidičů včetně projednávání dopravních přestupků, ale také záležitosti silničních uzavírek a dopravního značení ve spádovém území města Kroměříže.

Úplný přehled činností Odboru občansko-správních agend najdete v organizačním řádu.

Oddělení právních činností sídlí na Velkém náměstí 115/1 - budova radnice, v přízemí (vlevo).

Oddělení matriky sídlí na Velkém náměstí 115/1 - budova radnice, 1. patro.

Budova B

Adresa:

Husovo náměstí 534, 767 01 Kroměříž

Organizační struktura

Přítomen | Mimo pracoviště (Aktualizováno každých 15 minut)

Oddělení právních činností
Oddělení dopravy a silničního hospodářství
Oddělení matriky
Oddělení správních agend