Hanácký den potěší hudbou, tancem, barvami krojů i tradičními dobrotami

| 17.05.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kolem 200 krojovaných účinkujících ozdobí v sobotu 19. května třetí ročník Hanáckého dne v Kroměříži. „Cílem je podpora a zviditelnění hanáckého folkloru v regionu. Návštěvníci budou moci zhlédnout vystoupení hudebních i tanečních uskupení, která se svou činností snaží o zachování tradic, zvyků a obyčejů neodmyslitelně náležících k Hané – a tedy i ke Kroměřížsku,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka.

Akce se uskuteční na Hanáckém náměstí, kde v 10:00 začne jarmark. Od 13:00 bude hrát kapela Zdounečanka, která hudebně doprovodí průvod krojovaných účastníků, jenž kolem 13:30 obejde Hanácké náměstí. V programu pak vystoupí dětské folklorní soubory Malý Hanáček, Klubíčko a Chropyňáček z Kroměříže, Zrníčko z Holešova, Jabloňka Martinice, Klebetníček z Vyškova, Ječmínek Mysločovice i vítězové a účastníci pěvecké soutěže O Hanáckyho kohóta.

Z dospělých Hanáků se můžete těšit na vystoupení cimbálové muziky Dubina, souboru Kosíř, Hanácké besedy Kojetín a zmíněné dechové muziky Zdounečanka. Pro děti budou na jarmarku navíc připraveny ukázky řemesel a tvořivé dílničky. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v prostorách Domu kultury, který Hanácký den spolu s městem a folklorními soubory z Kroměříže a okolí pořádá.

Sdílejte článek

Tisknout článek