Komunitní plánování sociálních služeb na Kroměřížsku


Komunitní plánování sociálních služeb je metoda, kterou lze na úrovni obcí plánovat sociální služby tak, aby odpovídaly místním specifikům i potřebám jednotlivých občanů. Účelem komunitního plánování sociálních služeb je posilování sociální soudržnosti komunity a zároveň podpora sociálního začleňování a předcházení sociálnímu vyloučení, a to jak jednotlivců, tak i skupin. 

Aktuálně je realizován projekt Komunitní plánování sociálních služeb na Kroměřížsku 2018 – 2019. Období realizace je naplánováno od října 2017 do září 2019. Cílem projektu je nový komunitní plán na období let 2020 – 2023. V rámci komunitního plánování se setkávají čtyři pracovní skupiny – senioři, rodiny s dětmi, osoby se zdravotním postižením a osoby ohrožené sociálním vyloučením. V rámci projektu je také sestaven realizační tým a řídící skupina. 

V současnosti zůstává v platnosti Plán sociálních služeb v obci s rozšířenou působností Kroměříž na období 2015 – 2017, jehož platnost Zastupitelstvo města Kroměříže na svém XXXI. zasedání konaném dne 30. listopadu 2017 prodloužilo do 31. prosince 2019. 

Tento web využívá k optimalizaci služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v prohlížení stránek s použitím cookies souhlasíte. Další informace