Zlínský kraj bude poskytovat dotace na výměnu kotlů v domácnostech

| 03.11.2015 |

Tiskové zprávy Nepřehlédněte

Ministerstvo životního prostředí spustilo v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014-2020 podporu výměny kotlů v domácnostech, tzv. “Kotlíkové dotace“.

Zlínský kraj v současnosti intenzivně pracuje na přípravě vlastního „Programu výměny zdrojů tepla v domácnostech“, který by měl být vyhlášen do konce roku 2015 s tím, že příjem žádostí o dotaci by byl zahájen v lednu 2016.

Tento program bude určený pro majitele rodinných domů ve Zlínském kraji (fyzické osoby vlastnící nebo spoluvlastnicí objekt), využívající jako hlavní zdroj tepla kotel na pevná paliva s ručním přikládáním.

Tento starý zdroj tepla bude moci být vyměněn za:
-    Kotel na pevná paliva
-    Plynový kondenzační kotel
-    Tepelné čerpadlo
-    Instalace solárně technických soustav pro přitápění nebo přípravu teplé vody
-    „Mikro“ energetická opatření

Podrobnější informace k poskytované dotaci včetně specifikace, nač naopak dotaci nelze využít, najdete v příloze „Základní informace k programu“.

Součástí přílohy jsou i nejčastější dotazy zájemců o dotaci a následné odpovědi.

Aktuální informace můžete sledovat na http:/www.kr-zlinsky.cz/program-vymeny-zdroju-tepla-v-domacnostech-kotlikove-dotace-op-zp-cl-3259.html.

Veškeré dotazy můžete zároveň směřovat na kontaktní email: kotliky@kr-zlinsky.cz a nebo můžete využít telefonické kontakty pracovníků Oddělení dotačních programů:
-    577 043 825 (Ing. Petr Hasala)
-    577 043 833 (Ing. Kristýna Drahotůská)
-    577 043 826 (Ing. Petr Valášek)

Dokumenty


Sdílejte článek

Tisknout článek