Veletrh práce a vzdělávání pomůže žákům i rodičům s volbou střední školy

| 04.10.2021 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Široké veřejnosti a především žákům 8. a 9. tříd základních škol a jejich rodičům a také pedagogům je určený Veletrh práce a vzdělávání – Kroměříž 2021. Uskuteční se 6. října v Domě kultury v Kroměříži. „Veletrh se koná v Kroměříži každoročně a účinně pomáhá žákům končícím základní školy s výběrem školy a tím vlastně budoucího povolání a celoživotního směřování. Nabídky jednotlivých škol a firem souvisí s aktuálními potřebami trhu práce,“ uvedl starosta města Jaroslav Němec.

Veletrh poskytuje přehled o nabídce učebních a studijních oborů na středních školách Zlínského kraje a pomáhá zájemcům v orientaci mezi nimi. Na akci se rovněž představí firmy, které se středními školami spolupracují a poskytují absolventům v budoucnu pracovní uplatnění, a účastní se jí také kariéroví a výchovní poradci.

„Přehlídka s podtitulem Nastartuj svoji budoucnost je letos jednodenní a koná se v prostorách kroměřížského Domu kultury první říjnovou středu – 6. 10. – od 9 do 18 hodin. Program pak může navštívit kdokoli, je určený veřejnosti,“ doplnil vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Jiří Pánek.

Sdílejte článek

Tisknout článek