V podloubí u radnice byla instalována elektronická úřední deska

| 07.11.2022 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Městský úřad Kroměříž má novou elektronickou úřední desku. Umístěna je v podloubí u historické budovy radnice ze strany do ulice Kovářská. „Úřední deska momentálně běží ve zkušebním provozu, který potrvá měsíc. Počítáme ještě s drobnou úpravou grafiky, doplněním dat a také s tím, že v této době budou odstraněny případné nedostatky,“ popsal místostarosta Karel Holík.

Elektronickou úřední desku dodala ostravská společnost DigiDay Czech, cena byla zhruba 250 tisíc korun. Má obrazovku s úhlopříčkou cca 140 centimetrů s úsporným LED podsvícením a dotykovou technologií. V provozu je 24 hodin denně. Je odolná vůči vlhkosti, prachu i silnému mrazu. Lidé si mohou také podle svých potřeb zvětšit či zmenšit písmo jimi zvolených textů.

V záhlaví úřední desky je logo města Kroměříže, datum, čas, den v týdnu či informace o počasí. Hlavní obsah tvoří nápis úřední deska Městského úřadu Kroměříž a zobrazení rozdělení úřední desky do oblastí podle specifikace. Kliknutím na vyvěšený dokument si jej pak uživatel zobrazí. Každý dokument má název, číslo jednací, datum, kdy byl vyvěšen a sejmut, kdo ho vytvořil a kdo za něj zodpovídá.

Elektronická úřední deska je propojena s úřední deskou na webu města www.mesto-kromeriz.cz a obsahuje kontakty na úřad i další informace. Nabídka na boční liště nabízí volbu dalších sekcí, které odkazují na internetové stránky města www.mesto-kromeriz.cz nebo na turistický web radnice www.kromeriz.eu, kde návštěvníci města najdou praktické informace i kalendář v Kroměříži pořádaných akcí.

Sdílejte článek

Tisknout článek