Turistická plavba po řece Moravě odstartuje v červenci

| 24.06.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Projekt plavby po řece Moravě se dostává do finiše. „Předpokládáme, že bude ve zkušebním provozu zahájena s prvními prázdninovými dny. Přesný termín veřejnosti včas oznámíme,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Podle něj je na čase zabývat se turistickým využitím řeky aktivně, aby v případě výstavby plavební komory v Bělově byla Kroměříž připravena na propojení s Baťovým kanálem.

Podle Pavla Zrny, vedoucího odboru kultury a cestovního ruchu, má radnice objednané plovoucí molo a začaly přípravné práce na jeho uchycení. Město chtělo původně plavbu zahájit v červnu, protáhlo se ale vyřizování nezbytných povolení a termín ovlivnilo i nedávné zvednutí hladiny řeky Moravy nad první povodňový stupeň. „Museli jsme čekat, až voda opadne, a poté se vypořádat s nečekanými naplaveninami,“ dodal Zrna.

Plavbu po řece Moravě bude zajišťovat dvanáctimístná loď společnosti Kroměřížská plavební, a to na základním okruhu Kroměříž – Kvasice – Kroměříž. Trasa měří 18 kilometrů a její absolvování trvá asi 2,5 hodiny. Dospělí zaplatí za lístek 200 korun, děti do patnácti let (jen v doprovodu dospělého) se budou plavit zdarma. Nástupní molo bude na Erbenově nábřeží, startuje se každý pátek, sobotu a neděli vždy v 10:00. Plavba bude v provozu až do září.

Lidé si mohou také pronajmout celou loď, základní okruh přijde na 2000 korun. Zájemci o delší projížďku si mohou objednat okruh Kroměříž – Kvasice – Bělov – Kroměříž, který je dlouhý 24 kilometrů, plavba trvá asi tři hodiny a pronájem celé lodi přijde na 3000 korun. „Zájemci o pronájem lodi na objednávkový okruh mohou volat na číslo 777 727 981, kde se lidé také dozvědí informace o volné kapacitě lodí na základním okruhu,“ doplnil Zrna.

Další informace lze nalézt na webu http://www.kromeriz.eu/turistickanabidka/prehled/556-.html.

Sdílejte článek

Tisknout článek