Strážníci zachránili muže, který ležel bezvládný ve svém domě

| 27.11.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Hlídka kroměřížské městské policie zachránila muže, který ležel bezvládný ve svém domě. Strážníky upozornil jeho kamarád, jemuž se zraněný neozýval. „Hlídka ležícímu muži poskytla první pomoc a přivolala zdravotníky,“ uvedl ředitel Městské policie v Kroměříži Libor Kubiš.

Oznamovatel strážníkům řekl, že kamarád nebere telefon a nereaguje ani na zvonění. Městští policisté se nejprve pokusili na dotyčného dozvonit a také bouchali na dveře. „Po několika minutách zaslechli slabé zvuky za oknem. Strážníkům se podařilo zadním vchodem dostat do domu, kde našli ležícího muže, kterému poskytli první pomoc a přes velitele směny přivolali na místo zdravotníky. Ti muže okamžitě převezli do místní nemocnice k ošetření,“ dodal Kubiš.

Městská policie řešila podobnou událost i letos v srpnu. Tehdy zachránila seniorku, která bezvládně ležela na lavičce v ulici Lutopecká. Strážníci ji přenesli do stínu, uložili do stabilizované polohy, dali jí napít a zavolali záchrannou službu. Přivolaná posádka zdravotníků poté ženu převezla k dalšímu ošetření do kroměřížské nemocnice.

Sdílejte článek

Tisknout článek