Strážníci vytáhli opilého muže z koryta řeky Moravy

| 15.11.2018 | Jan Vondrášek

Městská policie v těchto dnech zachraňovala opilého muže, který spadl do koryta řeky Moravy. „Marně se snažil zachytit břehu. Hlídka použila plovací vestu, pomocí které jej přitáhla ke břehu a následně vytáhla z vody,“ popsal ředitel městské policie Libor Kubiš. Sanitka poté muže převezla k ošetření do nemocnice. Zraněnému bylo naměřeno 1,17 promile alkoholu.

Alkohol hrál roli také u výtržnictví, které zaznamenal všímavý občan na sídlišti Zachar. Neznámý muž tam kopal do zaparkovaných aut. „Strážníci muže zadrželi. Podnapilý uvedl, že jde z oslavy a že do vozidel nekopal. Jeden automobil byl ale opravdu kopáním poškozený. Devatenáctiletý mladík skončil na záchytné stanici k vystřízlivění, bylo mu naměřeno 2,5 promile alkoholu,“ dodal Kubiš. Mladík se bude z poškozování cizí věci zpovídat správnímu orgánu.