Sportovní hry pro seniory přinesly účastníkům radost a nadšení

| 16.08.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Senioři z Kroměříže a okolních měst dnes poměřili své síly a schopnosti v rámci sportovního dopoledne pro seniory. Jeho 4. ročník, který se tradičně koná v srpnu na hřišti Základní školy Oskol, připravili pracovníci Sociálních služeb města Kroměříže, příspěvkové organizace (SSKM). „Aktivní přístup k životu a zdravý pohyb jsou důležité pro všechny věkové kategorie. A zvláště pak pro seniory, kterým sportování v přiměřené a rozumné míře pomáhá udržet si fyzickou i psychickou kondici,“ řekl starosta Tomáš Opatrný, který společně s místostarostou Karlem Holíkem předával ceny vítězům. „Sportovní hry seniorů jsou příležitostí k poměření sil, výdrže a šikovnosti, ale také událostí, při níž se lidé v seniorském věku z Kroměříže a okolních měst setkávají, mohou si popovídat a vyměnit si některé poznatky, názory a zkušenosti,“ doplnil Holík.

Do soutěžení se zapojila družstva zastupující seniorské kluby a spolky z Hulína, z Chropyně, z Koryčan, dva týmy z Kroměříže složené z členů klubu seniorů a poslední družstvo tvořili klienti SSKM. Nešlo sice o ceny, medaile a rekordy, přesto se všichni zúčastnění vrhali do jednotlivých disciplín s vervou a nadšením. Na jednotlivých soutěžních stanovištích mohli uplatnit nejen fyzickou zdatnost, ale také šikovnost, zručnost, bystré oko i vědomosti a fantazii.

„Soutěžním kláním prošlo s nejvyšším počtem bodů družstvo Kroměříže I., na druhém místě skončili zástupci z Koryčan a třetí místo obsadili společně senioři z Hulína a z Chropyně. Všichni si odvážejí zasloužené a hezké odměny,“ doplnila výsledky půldenního soutěžení ředitelka SSKM Dagmar Klučková.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek