Slavnostní otevření zrekonstruované pošty Kroměříž 1

| 21.12.2015 |

Krásný vánoční dárek připravili zaměstnanci pošty Kroměříž 1 pro své spoluobčany.

Po necelých třech měsících byla úspěšně dokončena rekonstrukce pošty Kroměříž 1 na Spáčilově ulici a pár dnů před Vánocemi tak byl slavnostně zahájen provoz ve zmodernizovaném interiéru.

Když v  70. letech minulého století začal projekt výstavby sídliště Oskol, jeho centrem mělo být moderní nákupní středisko.  Jelikož kapacita staré pošty byla kritická, došlo k úpravě již rozestavěného nákupního střediska a část z prostoru samoobsluhy byla nabídnuta pro zřízení moderní pošty.

Pošta tak zde byla otevřena v únoru 1978. V roce 1993 byla pošta Kroměříž 1 pilotní poštou v novém projektu zavádění moderní počítačové techniky na pošty.

A letos se konečně dočkala i dlouho očekávané rekonstrukce interiéru. Přestavba probíhala od 29. září 2015 a dnes se poprvé otevřela klientům v nejnovějším designu.

Slavnostního otevření se zúčastnil i starosta města Kroměříže Mgr. Jaroslav Němec, který poděkoval vedení pošty za rychlý a bezproblémový průběh rekonstrukce a zároveň tak zkvalitnění služeb pro veřejnost. Vzhledem k tomu, že všechny stavební práce probíhaly za provozu pobočky, poděkoval i jejím zaměstnancům a také občanům za pochopení a trpělivost.

K již novému Postshopu, přepážky Poštovní spořitelny a České pojišťovny, tak přibylo šest komfortních přepážek ve zvětšené hale pro veřejnost. Modernizována byla i přepážka hromadného podání pro smluvní klienty.

Zároveň zde již mohu klienti platit vybrané služby platebními kartami VISA a MasterCard.
„Připraven je i vyvolávací systém, který bude uveden do zkušebního provozu mezi vánočními svátky. Očekává se od něj výrazné zpřehlednění a zrychlení vyřízení transakcí u jednotlivých přepážek“, dodala Mária Součeková, manažerka pobočky.