Seminář Sportovní ligy základních škol odstartoval nový ročník

| 30.11.2016 |

Znáte zkratku SLZŠ? Víte, že se jedná o populární a velmi úspěšný projekt s názvem Sportovní liga základních škol O pohár ministryně školství, který pokračuje třetím rokem na své úspěšné pouti celou Českou republikou?

Ve čtvrtek 24. listopadu se v areálu Fakulty tělesné výchovy a sportu v Praze sešli pořadatelé všech závěrečných turnajů, kteří si vyslechli informace týkající se organizačního, finančního i komunikačního zajištění nejvýznamnější sportovní akce školní mládeže.

Hlavním organizátorem Sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Českou unií sportu je Asociace školních sportovních klubů ČR.

Ve stávajícím 3. ročníku této soutěže došlo k rozšíření počtu sportovních odvětví (atletika, basketbal, florbal, házená, minifotbal, volejbal) o plavání. Součást projektu tvoří i bohatý doprovodný program pro účastníky – jedná se např. o autogramiády či exhibice s patronem disciplíny.

A jaké jsou termíny republikových finále SLZŠ o Pohár ministryně školství v roce 2017?

atletika - 6. června 2017, Atletický stadion Sletiště, Kladno

basketbal -  26.-27. dubna 2017, Sportovní hala Dašická, Pardubice

florbal -  22.-23. března 2017, Sportovní hala města Plzně

házená - 20.-21. dubna 2017, Sportovní hala Nové Veselí + Sportovní hala, Žďár nad Sázavou

minifotbal: 25.-26. května 2017, Fotbalový stadion SK Hanácká Slavia Kroměříž

volejbal: 1.-2. června 2017, Hala v Jeronýmově ulici, Liberec

plavání:14. září 2017, Bazén Slovany – Plavecký areál Plzeň

Zlínský kraj a jmenovitě město Kroměříž bude v květnu příštího roku hostit finále v minikopané dívek a hochů – pořadateli tohoto republikového finále budou Krajská rada AŠSK ČR Zlínského kraje, Město Kroměříž, Tauferova SOŠ veterinární Kroměříž, ZŠ Slovan Kroměříž a Hanácká Slavia Kroměříž.

Celkem 144 dětí se při závěrečném turnaji utká o titul přeborníka v tomto populárním sportu a budou při tom i zástupci našeho regionu!!!

Připravila:  Mgr. Svatava Ságnerová
                   předsedkyně Krajské rady