Radnice rekonstruovala dětská hřiště v Kroměříži, Trávníku i v Bílanech

| 14.11.2022 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Město v těchto dnech dokončilo rekonstrukci dětských hřišť v Kroměříži a částech města Trávník a Bílany. „Obnova a rozvoj dětských hřišť patří k prioritám nového vedení radnice. Počítáme s tím, že se objeví i v chystaném programovém prohlášení. Mám radost z toho, že děti si budou moci hrát na hřištích vybavených moderními a bezpečnými prvky,“ poznamenal místostarosta Karel Holík.

O rekonstrukci hřišť se postarala společnost Alestra z Kuřimi. Náklady činily zhruba 600 tisíc korun. Opravena byla hřiště v Kroměříži v ulicích Havlíčkova a Páleníčkova a v místních částech Trávník a Bílany. Dělníci v Trávníku instalovali nové fitness prvky, v Bílanech lanovou pyramidu a hrací sestavu nazvanou Loď se skluzavkou a mostem, v Havlíčkově ulici kolotoč, řetězovou dvojhoupačku a věžičku s plastovou skluzavkou a v Páleníčkově ulici houpačku pro hendikepované děti.

V říjnu radnice modernizovala dětské hřiště v místní části Hradisko, kde byly doplněny tři prvky – prolézačka ve tvaru lva, kolotoč a houpačka. Náklady činily asi 190 tisíc korun.

Loni město rekonstruovalo devět dětských hřišť, na řadě dalších proběhly drobnější opravy.

Sdílejte článek

Tisknout článek