Radnice má hotovou studii na stavbu sportovní haly

| 04.10.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Město v těchto dnech převzalo hotovou studii proveditelnosti pro výstavbu multifunkční sportovní haly v lokalitě za plaveckým bazénem. Hala bude mít minimální rozměr hřiště 20 krát 40 metrů vhodný na házenou, florbal a další sporty, kapacitu více než 600 sedících a přes 100 stojících diváků a zázemí pro hráče i obecenstvo. Počítá se také se 118 parkovacími místy.

„Potvrdilo se, že se hala na pozemcích města za bazénem postavit dá, za což jsem rád. Kroměříži hala podobných rozměrů citelně chybí, proto by v příštím volebním období měla patřit mezi priority města,“ uvedl starosta Jaroslav Němec (nezávislý). Náklady na stavbu studie nevyčísluje, odhady se pohybují v desítkách milionů korun.

Nová hala je navržena hned za krytým plaveckým bazénem, který má terasy a prosklené plochy výhledu z bazénu orientované směrem k plánované zástavbě. Hala ale nebude přiléhat k bazénu, bude stát šikmo k němu. Mezi ní a bazénem bude navíc plocha, kde bude prostor pro malý park s lavičkami i na hřiště pro děti. Návrh kromě sportovních ploch a zázemí pro hráče a diváky počítá také s kavárnou a bufetem.

„Díky studii už není stavba sportovní haly jen nereálnou ideou. Jedná se o konkrétní krok, na který, pokud bude po komunálních volbách vůle, budou následovat další kroky od projektování až po samotnou stavbu haly. Věřím, že se záměr podaří dotáhnout do konce,“ doplnil místostarosta Pavel Motyčka (KDU-ČSL).

Sdílejte článek

Tisknout článek