Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček rezignoval na mandát zastupitele

| 22.12.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) rezignoval na mandát zastupitele Kroměříže. Jedná se o druhou změnu v zastupitelstvu v tomto volebním období. Letos v září jej opustila za KSČM zvolená Kamila Dudová, kterou nahradil Jaroslav Procházka. Nástupcem Vondráčka je advokát Tomáš Opatrný.

Radek Vondráček (zcela vlevo) byl místostarostou Kroměříže, nyní opustil i zastupitelstvo.

Vondráček byl ve volbách v roce 2014 dvojkou kandidátky ANO, na které získal druhý nejvyšší počet preferenčních hlasů hned za starostou Jaroslavem Němcem. Zastupitelé Vondráčka po komunálních volbách zvolili neuvolněným místostarostou. Letos v lednu ale na tuto funkci rezignoval poté, co byl zvolen místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Rezignaci na post místostarosty zdůvodňoval nutností častějšího pobytu v Praze a tím, že mu přibyly povinnosti v dolní komoře i povinnosti společenské. Řadovým zastupitelem města ale zůstal až do 19. prosince 2017, kdy byl na radnici doručen jeho rezignační dopis. Vondráček se po říjnových parlamentních volbách stal předsedou Sněmovny za vítězné hnutí ANO.

Zastupitelkou Kroměříže se za něj měla stát úřednice radničního odboru rozvoje města Jana Gregorová, která ale na postavení náhradníka rezignovala. Dalším náhradníkem na kandidátce hnutí ANO byl advokát Opatrný, který složil slib na čtvrtečním zasedání zastupitelstva.

ANO po volbách v roce 2014 vytvořilo na radnici v Kroměříži koalici s volební koalicí KDU-ČSL, ZVUK 12 a nezávislých, ČSSD a se Zdravým Kroměřížskem. Dohromady mají v sedmadvacetičlenném sboru 17 hlasů. V opozici zůstala ODS, komunisté a Volba pro Kroměříž.

Minulé komunální volby ve městě vyhrálo ANO se sedmi mandáty před ODS s pěti křesly (zastupitelka Blanka Šimůnková ale letos z ODS vystoupila). KDU-ČSL, ZVUK 12 a nezávislí mají čtyři zastupitele, čtyři křesla získala i ČSSD. Komunisté získali tři mandáty, Zdravé Kroměřížsko a Volba pro Kroměříž mají v sedmadvacetičlenném sboru po dvou zastupitelích.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek