Overbally putovaly za prvňáčky do kroměřížských škol

| 04.10.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Všichni letošní prvňáčci ve školách zřizovaných městem dostali v září jako dárek overbally z projektu Zdravého města Kroměříž. Do jednotlivých škol cvičební pomůcky doručili zástupci kroměřížské radnice v čele s místostarostou Karlem Holíkem. „Letos je to již pošesté, co jsme do škol předali míče určené k zábavě i cvičení. Žáci prvních tříd, pro něž jsou overbally určené, je využijí jako pomůcku v hodinách tělesné výchovy i k aktivitám o přestávkách nebo na školním hřišti,“ řekl Holík.

Foto: ZŠ Zámoraví

Radnice chce prostřednictvím Zdravého města Kroměříž podpořit zdravý pohyb a aktivní životní styl již u dětí mladšího školního věku. Overball je pomůcka využívaná při sportu, fyzioterapii a rehabilitaci. Při cvičení na něm je třeba pracovat s rovnováhou a stabilizovat tělo, čímž se zlepšuje svalová koordinace, síla a flexibilita. Využívá se také při hrách nebo ke správnému sezení v lavici či kanceláři.

Overbally Zdravé město Kroměříž letos pořídilo pro žáky prvních tříd v ZŠ Komenského, ZŠ Oskol, ZŠ Slovan, ZŠ U Sýpek, ZŠ Zachar a ZŠ Zámoraví.

Sdílejte článek

Tisknout článek