Obyvatelé Kroměříže mohou v partnerském Ružomberku lyžovat se slevou

| 22.12.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížané mohou v zimě vyrazit na lyže do slovenského Ružomberku, které je od loňska partnerským městem Kroměříže. „Areál Malinô Brdo nabízí lidem s trvalým bydlištěm v Kroměříži slevu 30 procent na jednodenní skipas,“ uvedla Ivana Jurečková z radničního odboru kultury a cestovního ruchu. Lidé musí na pokladně trvalé bydliště prokázat dokladem totožnosti.

Skipas pro dospělého bude obyvatele Kroměříže stát po třicetiprocentní slevě 20 eur, mládež a seniory 16 eur a dětský 14 eur. Malinô Brdo leží na úpatí pohoří Velká Fatra. Areál disponuje moderní lanovkou, několika vleky a 12 kilometry sjezdovek. Nejdelší z nich má 3900 metrů a překonává výškový rozdíl 698 metrů. Je to nejdéle uměle zasněžovaná sjezdovka na Slovensku. V okolí jsou také udržované běžkařské tratě, oblast je vhodná i na skialpinismus a na procházky zimní krajinou.

Kdo by nechtěl jet na Slovensko po vlastní ose, může využít nabídky cestovní kanceláře Frčíme, která pořádá 20. ledna 2018 a 17. února 2018 do Ružomberku zájezdy. Doprava autobusem tam a zpět vyjde dospělého na 490 korun, seniory a děti na 390 korun. Odjezd z Kroměříže je vždy v 5:00, návrat kolem 21:00. Bližší informace jsou na webu https://www.frcime.cz/lyzovani-a-snowboarding/malino-brdo-autobusem?term=306.

Kroměříž s Ružomberkem úzce spolupracuje od roku 2008. Od té doby města realizovala několik společných projektů například v oblasti služeb a cestovního ruchu, navštěvují se školáci i senioři a v partnerských městech vystupují folklorní soubory či hudební skupiny z druhé strany hranice. „Zvýhodněná nabídka lyžování je další z aktivit, která vzájemné vztahy Ružomberku a Kroměříže rozvíjí,“ dodal místostarosta Pavel Motyčka.

Kromě Ružomberku pojí Kroměříž partnerské vztahy i s dalším slovenským městem Nitra, francouzským městem Chateaudun, Krems an der Donau z Rakouska, Piekary Slaskie z Polska a městem Ramnicu Valcea z Rumunska.

Sdílejte článek

Tisknout článek