Nejen žáci ze ZŠ Komenského se radují z nově zrekonstruované družiny

| 11.10.2016 |

Tiskové zprávy

Do velké investiční akce se letos pustila ZŠ Komenského, která chtěla dětem v novém školním roce nabídnout prostornější a modernější družinu, včetně nového sociální zařízení, šaten a prostoru pro personál školy. Poslední červnový týden zahájila práce na rozsáhlé rekonstrukci půdní vestavby stávající družiny a zároveň rozšíření dosud nevyužitých půdních prostor. A právě dnes byly nové prostory školní družiny slavnostně předány k užívání.

Slavnostního aktu se zúčastnili zástupci města Kroměříž v čele se starostou města Jaroslavem Němcem, jednatel stavební firmy Stav consult, s.r.o., která rekonstrukci prováděla, hlavní projektant společnosti TRIGON-projekt, spol. s.r.o. a ředitel základní školy.    

I když pracovníci stavební firmy, která celou rekonstrukci realizovala, pracovali o prázdninách i o víkendech, jen aby stihli dokončit veškeré práce do zahájení nového školního roku, po odkrytí nosných krovů byly zjištěny závažné poruchy nosného systému a zároveň lokální napadení houbovou nákazou, které bylo třeba odstranit. Tyto dodatečné práce, které nebylo možné z technologických důvodů urychlit, posunuly termín dokončení a dětem byly místo družiny provizorně nabídnuty prostory 1. tříd. 

Čekání se však vyplatilo a radost z nových, vzdušných, výrazně prosvětlených a zajímavě řešených prostor mají nejen děti, ale i personál školy. V dopoledních hodinách je využívají i v rámci výuky výtvarné výchovy, protože pohled na arcibiskupský zámek, který se naskytne při výhledu z podkrovních oken je opravdu kouzelný a stojí za to jej umělecky zvěčnit.

Celou akci financovalo město Kroměříž, organizačně ji zabezpečil odbor rozvoje města ve spolupráci s odborem školství, mládeže a tělovýchovy a na celou rekonstrukci školní družiny byla zainvestována částka ve výši 5,3 mil. Kč.
Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek