Motoristy čekají další uzavírky kvůli opravě komunikací

| 19.10.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Řidičům projíždějícím Kroměříží zkomplikují život další dvě uzavírky. Od pondělí 23. října do pátku 27. října bude uzavřen nájezd z náměstí Míru do ulice Gen. Svobody. V termínu 6. listopadu až 11. listopadu bude uzavřena také část ulice Velehradská. „V obou případech je důvodem obousměrné uzavírky oprava povrchu komunikace, kterou nezajišťuje město,“ popsal vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

V prvním případě se uzavírka týká kromě zmíněného nájezdu do ulice Gen. Svobody z náměstí Míru také vjezdu a výjezdu na parkoviště k budově polikliniky. „Nebylo by totiž technicky možné zajistit výjezd vozidel z parkoviště zpět na kruhový objezd,“ vysvětlil Hanzal. Objízdná trasa bude vyznačena dopravním značením. Komunikaci opravuje plynárenská společnost, která v místě rekonstruovala plynovod.

Ve Velehradské ulici soukromá společnost opravuje komunikaci poškozenou při stavbě kanalizační přípojky vedoucí k novostavbám bytových domů. Uzavřen bude úsek od vjezdu do ulice Kpt. Jaroše po vjezd do parkovacího domu. Objízdná trasa bude také vyznačena dopravním značením.

Motoristům momentálně komplikuje život i částečná uzavírka Kotojedské ulice, kde se opravuje kanalizace. Silnice je zde až do 31. října uzavřena ve směru od Kotojed do centra města. Uzavírka silnice se týká veškeré dopravy s výjimkou hromadné autobusové dopravy. Pro ostatní vozidla je vyznačena objízdná trasa.

Ve dnech 26. a 27. října bude navíc uzavřena i Kollárova ulice, kde plynárenská společnost také opravuje povrch vozovky po rekonstrukci plynovodu. Na zmíněný termín je plánováno asfaltování komunikace, proto zde bude platit obousměrná uzavírka.

Sdílejte článek

Tisknout článek