Město vymění kamery na Hanáckém náměstí a v Albertově ulici

| 19.07.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice pokročí v modernizaci městského kamerového systému. „Vyměníme stávající analogové kamery za nové digitální na Hanáckém náměstí a v Albertově ulici,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Náklady na výměnu kamer činí 520 tisíc korun, 350 tisíc pokryje dotace od ministerstva vnitra. Výměna se uskuteční během podzimních měsíců.

Kamera v Albertově ulici dohlíží na sídliště Zachar, kamera na Hanáckém náměstí monitoruje prostor, kde se i díky dětskému a workoutovému hřišti a oddechové a zábavní zóně shromažďuje stále více lidí. „Moderní technologie například lépe rozlišuje obličeje a také registrační značky vozidel. Umožňuje nám efektivnější dohled na kamerou sledovaném území,“ doplnil ředitel městské policie Libor Kubiš.

Městský kamerový systém v Kroměříži nyní tvoří 21 pevných kamerových bodů, z toho je už 16 digitálních. Město provozuje kamerový systém od roku 2001 a postupně ho modernizuje. Například loni městská policie instalovala nové digitální kamery na Velkém náměstí, Riegrově náměstí a v ulici 1. máje.

Sdílejte článek

Tisknout článek