Město prověří, zda by křižovatku ulic Havlíčkova a Albertova mohly řídit semafory

| 12.07.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Radnice zadala zpracování studie, jež prověří, zda by frekventovanou křižovatku ulic Havlíčkova a Albertova mohly v budoucnu řídit semafory. „Přestože se minulé vedení města úpravou křižovatky zabývalo, studii, která by odpověděla na otázku, zda by problém mohlo vyřešit světelné signalizační zařízení, zpracovat nenechalo. Uvidíme, jaké přinese výsledky a jestli semafory nakonec nebudou správným řešením této situace,“ řekl starosta Tomáš Opatrný.

Na nepřehledné křižovatce se stávají dopravní nehody. FOTO: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Silnice v Havlíčkově ulici patří Zlínskému kraji, jejím správcem je příspěvková organizace hejtmanství Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK). Komunikace v Albertově ulici patří městu. Křižovatka obou silnic není přehledná a stávají se tu poměrně často dopravní nehody. Denně tudy projede řada automobilů, které mimo jiné míří do kroměřížské nemocnice a do psychiatrické nemocnice. Cílem zvažovaných opatření je zklidnění dopravy v lokalitě.

V minulosti město zvažovalo přebudování křižovatky na kruhovou. S touto variantou nesouhlasilo ŘSZK, projekční práce proto byly zastaveny. Poté se zvažovalo přebudování křižovatky na takzvaně průsečnou, což by zahrnovalo zřízení odbočovacích pruhů či posunutí přechodu dále od křižovatky. „Je zpracována dokumentace pro stavební povolení. Ani tato varianta zřejmě kvůli nutnosti kácení stromů a vysokým nákladům odhadovaným zhruba na 15 milionů korun realizována nebude,“ uvedl vedoucí odboru investic Libor Pecháček.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek