Město pořídí nový dopravní automobil pro Sbor dobrovolných hasičů Kroměříž

| 22.12.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Radnice v příštím roce pořídí nový dopravní automobil pro Sbor dobrovolných hasičů (SDH) Kroměříž. V rozpočtu na příští rok na něj zastupitelé vyčlenili 2,7 milionu korun. „Je to další krok k obnově vozového parku dobrovolných hasičů. Letos se nových vozidel dočkaly jednotky v Bílanech a Postoupkách,“ připomněl místostarosta Marek Šindler.

Město letos pořídilo nová vozidla dobrovolným hasičům z Bílan a Postoupek.

Podle velitele SDH Kroměříž Zdeňka Janáska nové vozidlo nahradí vysloužilou Avii, kterou jednotka momentálně využívá jen pro technické zásahy, jako je například čerpání vody, odstraňování spadlých stromů či poškozených střech. Nový vůz by měl přepravit devět členů jednotky, přenosnou motorovou stříkačku, požární hadice i technickou výbavu.

Letos pořizovaná vozidla Ford Transit pro SDH Bílany a Postoupky stála zhruba 1,9 milionu korun, obě také nahradila letité stroje. Nové automobily dobrovolným hasičům usnadní dopravu na hasičské soutěže a díky vybavení vozů i práci při zásazích. V Kroměříži a v místních částech města nyní působí šest jednotek dobrovolných hasičů.

Sdílejte článek

Tisknout článek