Město hledá nejúspěšnější mladé sportovce a trenéry za rok 2022

| 09.02.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Letos již poosmnácté ocení město Kroměříž největší místní sportovní naděje a jejich trenéry, cvičitele či učitele za výkony v předchozím kalendářním roce. Sportovní komise Rady města Kroměříže vyzývá k předkládání návrhů na ocenění v rámci ankety Nejúspěšnější mladý sportovec, kolektiv a trenér/cvičitel města Kroměříže a ceny fair play za rok 2022. „Ocenění dětí a mládeže s mimořádným nadáním a sportovními úspěchy by mělo mladé sportovce motivovat k další práci a jejich vrstevníkům ukázat, že snaha a píle, a to nejen ve sportu, přináší výsledky i ceny,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Anketa se každoročně vyhlašuje v pěti kategoriích: nejúspěšnější mladý sportovec, nejúspěšnější mládežnický sportovní kolektiv, trenér či cvičitel mládeže za výjimečné sportovní výsledky, trenér nebo cvičitel za dlouholetou práci s mládeží a cena fair play za uplynulý rok. Nominováni mohou být sportovci tělovýchovných jednot, sportovních klubů a základních i středních škol na území Kroměříže narození v roce 2004 a mladší. Také navržení trenéři a cvičitelé musí působit ve školách, sportovních klubech a tělovýchovných jednotách v Kroměříži.

„Návrhy na ocenění mohou předkládat samotné tělovýchovné jednoty, sportovní kluby a základní a střední školy z Kroměříže,“ doplnil Jiří Pánek, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy. Nominace je třeba podat do 22. dubna 2023 na formuláři, který je k dispozici na webu města Kroměříže a je možné je zaslat písemně na adresu Městský úřad Kroměříž, odbor školství, mládeže a tělovýchovy, Velké náměstí 115, Kroměříž nebo elektronicky na adresu: jiri.panek@mestokm.cz.

Sdílejte článek

Tisknout článek