Letošní vánoční strom v Kroměříži přivezou z Dolních Zahrad

| 04.11.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Velké náměstí v Kroměříži letos rozzáří strom, který momentálně stojí na pozemku města v Braunerově ulici v Dolních Zahradách. „Jedná se o smrk pichlavý, který je vysoký zhruba deset metrů a který byl vysazen odhadem asi před pětadvaceti lety,“ poznamenal Martin Posolda z radničního odboru služeb.

Strom je podle něj vhodný pro vánoční účely, tedy pro umístění na Velké náměstí. Kořeny stromu narušují základy blízkého rodinného domu, strom by tak musel být brzy odstraněn bez ohledu na to, jestli poslouží, či neposlouží jako ozdoba letošních Vánoc v Kroměříži. Loni na Velkém náměstí stál vánoční strom z Chropyňské ulice, jednalo se také o smrk pichlavý.

Vánoční strom se na Velkém náměstí rozsvítí ve čtvrtek 25. listopadu. Program začne v 15 hodin koncertem pěveckého souboru Soukromé základní umělecké školy D-Music Kroměříž, následovat bude taneční vystoupení Klubu sportovního tance Swing – Dance Power a poté budou své umění prezentovat žáci Základní umělecké školy Kroměříž.

Na 16.30 hodin je naplánováno slavnostní rozsvícení vánočního stromu, kterého se ujme starosta města Jaroslav Němec. Pro ty, kteří se na Velkém náměstí zdrží déle, je připravená v 16.40 hodin vánoční písničková show Vánoce s Míjou a v 18 hodin koncert Standy Hložka s kapelou SH - BAND, který program uzavře. Na Velkém náměstí se bude ve čtvrtek 25. a v pátek 26. listopadu konat také adventní jarmark.

Předvánoční program v Kroměříži bude pokračovat vánočními trhy s názvem Šťastné a veselé, které se na Velkém náměstí budou konat od 10. do 22. prosince.

Sdílejte článek

Tisknout článek