Hokejisté sehrají utkání ve prospěch onkologicky nemocných dětí

| 23.01.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Hokejisté v čele s mistrem světa Petrem Čajánkem sehrají na zimním stadionu v Kroměříži dobročinné utkání, jehož výtěžek je určený dětem trpícím rakovinou. Druhý ročník akce nazvané Vendulčina benefice se uskuteční v sobotu 27. ledna od 15:30. Loňské premiérové utkání navštívily 2000 lidí a Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek vyneslo 400.000 korun.

„Hokejový klub Kroměříž bude kromě Petra Čajánka posílen například i o bývalého zlínského hokejistu Jiřího Marušáka. Těšit se na vás budou hráči všech generací kroměřížského hokejového klubu. Připravili jsme přehlídku všech družstev, zápas, který zapojí muže, mládež i děti, hokejisty i šikovné hokejistky,“ popsal manažer hokejového klubu a radní Kroměříže Karel Holík.

Loni sklidila benefice pro Vendulku Šindelářovou, která se mezitím s nemocí úspěšně poprala, až nečekaný ohlas. „Na dobročinnou věc se vybraly statisíce korun. Nechali jsme se unést sportovní i lidskou atmosférou a letos tomu snad nebude jinak,“ přál si Holík. Na diváky bude čekat i doprovodný program v podobě koncertu skupiny Polygon.

Kromě hokejistů podpoří charitativní akci i další subjekty. Kdo nemůže dorazit osobně, ale rád by onkologicky nemocným dětem pomohl, může poslat finanční dar na bankovní účet nadačního fondu Krtek číslo 3503770297/0100, variabilní symbol 270118. Více informací je na webových stránkách www.vendulcina-benefice.cz, www.hkkm.cz a www.krtek-nf.cz.

Sdílejte článek

Tisknout článek