Domov pro seniory U Moravy připravuje rekonstrukci koupelen

| 13.04.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Domov pro seniory U Moravy čeká rekonstrukce koupelen včetně kompletní výměny rozvodů vody v části objektu, v bloku A. Práce by měly proběhnout do konce letošního roku a měly by stát 4,5 milionu korun. „Důvodem poměrně rozsáhlých oprav jsou dlouhodobé problémy a časté havárie spojené s rozvody vody. Postupná rekonstrukce přinese klientům i pracovníkům domova jistá omezení, ale výsledek přispěje ke zlepšení kvality života obyvatel domova,“ řekl místostarosta Pavel Motyčka.

V části domova pro seniory proběhne výměna stoupaček a opravy koupelen v prostorách určených klientům i v zázemí zaměstnanců. Postupně bude provedena také výměna veškerého zařízení koupelen včetně osvětlení, topení, vybavení i obkladů a dlažeb. Nové koupelny budou bezbariérové, aby byla možná co nejjednodušší asistence ze strany pracovníků klientům, kteří pomoc při osobní hygieně potřebují. Práce budou probíhat za provozu domova, ale tak, aby nedošlo k omezení či narušení poskytovaných služeb.

„Domov U Moravy na Erbenově nábřeží slouží svému účelu od roku 2000. S rozvody vody v objektu máme stále se opakující problémy a jsou již na hranici životnosti. Částku 4,5 milionu korun, což jsou předpokládané náklady na rekonstrukci, budeme hradit z vlastních finančních zdrojů organizace,“ doplnila ředitelka Sociálních služeb města Kroměříže Dagmar Klučková.

Sdílejte článek

Tisknout článek