Do mateřských škol se zapsalo 271 dětí z Kroměříže

| 29.05.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Do kroměřížských mateřských škol se zapsalo 271 dětí s trvalým bydlištěm v Kroměříži a místních částech města. Loni jich bylo o devět méně. Ve všech školkách se sešlo celkem 387 přihlášek. „Číslo zahrnuje i děti z jiných obcí, děti mladší tří let, které mateřské školy vzít nemusí, a také vícečetné přihlášky, kdy rodiče podali přihlášku na více školek,“ uvedl vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy kroměřížské radnice Jiří Pánek.

V mateřských školách celkem 285 míst. „Čtrnáct máme volných například pro předškoláky, kteří přijdou z azylového domu nebo rodinného centra, případně se vrátí z první třídy základní školy. Pokud zůstane nějaké místo volné, zaplníme je dětmi mladšími tří let,“ doplnil Pánek. Mateřské školy podle něj braly přednostně děti z Kroměříže, předškoláky, děti s trvalým bydlištěm v obvodu dané mateřské školy či děti, které již mají v dané školce sourozence.

„Pokud to šlo, snažili jsme se také vyhovět přání rodičů, kteří chtěli mít své dítě ve vybrané mateřské škole mimo školský obvod daný trvalým bydlištěm,“ poznamenal Pánek. Kapacita školek umožnila, že zapsáno bylo každé přihlášené dítě s trvalým bydlištěm v Kroměříži. Mateřské školy zpravidla navštěvují děti ve věku od tří do šesti let, nejmladší mají dva roky. Od počátku školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne pátého roku věku, je povinné předškolní vzdělávání.

Sdílejte článek

Tisknout článek