Další objekty v lokalitě Račín čeká demolice

| 09.10.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice zdemoluje ještě na podzim další objekty v lokalitě Račín, kde bydlí nepřizpůsobiví občané. „O odstranění dvou hospodářských budov se postará společnost MORKUS Morava z obce Lazníky na Přerovsku, která už loni v první etapě v lokalitě demolovala dva obytné domy a jednu hospodářskou budovu,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Město demolice obou budov přijde zhruba na 480.000 korun, firma staveniště převezme na konci října. Podle místostarosty Karla Holíka je odstranění těchto objektů nezbytné. „Bývají totiž nelegálně obývány a tito neplatiči do budov natahují elektřinu kabely z obytných budov, což neodpovídá bezpečnostním normám,“ popsal Holík s tím, že demolice na Račíně budou pokračovat.

Radnice plánuje, že několik platících nájemníků přestěhuje jinam. „Ty, co si povinnosti neplní a nájemné neplatí, vystěhujeme,“ dodal Holík. Lokalita Račín je dlouhodobě problematická. Soužití mezi starousedlíky a obyvateli sociálních bytů má totiž k ideálu daleko. Lidé si stěžují na hluk i na chování obyvatel Račína k nim i jejich majetku.

V lokalitě je nyní 13 obydlených bytů se zhruba čtyřmi desítkami nájemníků. Byty mají ve správě stejně jako ostatní městské byty Kroměřížské technické služby (KTS), společnost patří městu. Podle právničky Kristýny Juříkové KTS podaly na neplatiče z Račína 11 žalob na zaplacení dlužné částky a pět žalob na vyklizení bytu.

Sdílejte článek

Tisknout článek